Komunikaty

Projekt „Wnuczka, wnuczek edukuje — babcia, dziadek się stosuje! Wspólne działania Policji oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Policjanci z profilaktyki społecznej z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zapraszają wszystkie dzieci do udziału w akcji skierowanej do seniorów.

Projekt realizowany w ramach Koalicji dla Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży przy Małopolskim Kuratorze Oświaty, której celem jest podejmowanie wspólnych działań na rzecz dzieci. Powyższe przedsięwzięcie dedykowane jest dla uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego.

W przygotowanym filmie uczeń klasy pierwszej zachęca swoich rówieśników do tego, aby informowali swoich bliskich lub innych seniorów ze swojego otoczenia o zagrożeniach, z jakimi na co dzień mogą się spotkać. Policjantka ostrzega, podając przykłady metod działania oszustów najczęściej stosowanych: „na wnuczka”, „na policjanta” czy też „pracownika administracji”. 

https://youtu.be/c7qMo_cMvk0

Organizatorem projektu jest Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie Wydział Prewencji a  partnerem Małopolski Kurator Oświaty.

  • Policjantka w mundurze wraz z szczęsliwym chłopcem na których tle jest maskotka inspektora wawelka
Powrót na górę strony