Straciła prawo jazdy podczas działań „Prędkość” - AKTUALNOŚCI - KPP w Suchej Beskidzkiej

AKTUALNOŚCI

Straciła prawo jazdy podczas działań „Prędkość”

Prędkość jest główną przyczyną zdarzeń drogowych. W trosce o uczestników ruchu drogowego policjanci cyklicznie prowadzą działania, podczas których koncentrują się na przestrzeganiu przez kierujących ograniczeń dotyczących prędkości. Podczas wczorajszych działań, 21-letnia kierująca audi, w terenie zabudowanym pędziła z prędkością 103 km/h. Za tak rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego policjanci zatrzymali jej prawo jazdy.

Wczoraj od wczesnych godzin rannych policjanci z suskiej drogówki prowadzili akcję „Prędkość”. Działania takie ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. W trakcie wczorajszych działań policjanci skontrolowali 27 kierowców, którzy łamali przepisy, w tym 23 kierowców pojazdów osobowych, 3 pojazdów ciężarowych oraz jednego motocyklistę. 17 z nich zignorowało przepisy wynikające z ograniczenia prędkość. Rekordzistką okazała się, 21-letnia, kierująca samochodem m-ki Audi, która w Budzowie w terenie zabudowanym na drodze wojewódzkiej jechała z prędkością 103 km/h. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy oraz nałożyli na nią mandat karny. Kierująca otrzymała także 10 punktów karnych.

Apelujemy o rozwagę, ostrożność i zdjęcie nogi z gazu. W najbliższym czasie kierowcy muszą być przygotowani na zmieniającą się pogodę i tym bardziej powinni poruszać się z bezpieczną prędkością, która będzie dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, stanu nawierzchni, własnych umiejętności oraz warunków atmosferycznych.


 

Powrót na górę strony