Groźna kolizja z jeleniem - AKTUALNOŚCI - KPP w Suchej Beskidzkiej

AKTUALNOŚCI

Groźna kolizja z jeleniem

Wczoraj na drodze K28 w Makowie Podhalańskim kierująca samochodem marki Toyota zderzyła się przebiegającym przez drogę jeleniem, który następnie uderzył w jadący z naprzeciwka samochód m-ki Opel.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 20:00 na drodze krajowej K28 na terenie Maków Podhalański - Dolny. Jeleń wtargnął wprost przed samochód marki Toyota. Kierująca nie miała możliwości reakcji i najechała na zwierzę, które z kolei siłą uderzenia wyskoczyło na przeciwległy pas ruchu, którym poruszał się kierujący oplem. Po zderzeniu z oplem zierze ponownie uderzyło w toyotę - uszkadzając jej bok. Pomimo trzykrotnego uderzenia przez samochody, jeleń pobiegł dalej. Kierowcy nie odnieśli obrażeń ciała ale ich pojazdy zostały poważnie uszkodzone.

Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Do kolizji z udziałem zwierząt leśnych dochodzi bardzo często po zmroku w porze jesiennej. Nie jest regułą, że możemy je spotkać tylko na drogach wiodących przez lasy lub w pobliżu łąk. Przedstawiany przykład pokazuje, że dzikie wierze możemy spotkać również w mieście lub pomiędzy zabudowaniami domów. Jeżeli widzimy zwierzę znajdujące się w pobliżu drogi, należy od razu zwolnić. Nigdy nie wiemy, jak się zachowa i czynie spróbuje w ostatniej chwili wbiec na drogę.

  • Zdjęcia przedstawiające rozbite samochody po zderzeniu z jeleniem
  • Zdjęcia przedstawiające rozbite samochody po zderzeniu z jeleniem
  • Zdjęcia przedstawiające rozbite samochody po zderzeniu z jeleniem
Powrót na górę strony