Podpalił stodołę i groził podpaleniem kolejnego budynku
Policjanci zatrzymali 38-letniego mieszkańca powiatu suskiego, który podpalił stodołę. Mężczyzna zadzwonił też na numer alarmowy znieważając operatora numeru 112, grożąc podpaleniem budynku użyteczności publicznej na terenie Wadowic Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.
W piątek 5.06.br. o godzinie 16:30 do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej wpłynęło zgłoszenie o mężczyźnie, który w sposób wulgarny znieważył operatora numeru alarmowego 112 informując perzy tym, że dokona podpalenia budynku użyteczności publicznej na terenie Wadowic. W wyniku podjętych czynności, suscy policjanci zatrzymali 38-letniego mieszkańca powiatu suskiego znajdującego się pod silnym działaniem alkoholu. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna ten odpowiada za pożar stodoły w Budzowie, która podpalił godzinę wcześniej. W niedzielę 7.06.br. 38-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Suchej Beskidzkiej, gdzie usłyszał zarzuty zniszczenia rzeczy, znieważenia funkcjonariusza publicznego, fałszywego zawiadomienia o zagrożeniu i wywołania przekonania o istnieniu zdarzenia, które może zagrażać żuciu i zdrowi wielu ludzi. Mężczyzna do przedstawionych zarzutów się przyznał. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie tłumaczył się przed sądem. Wobec 38-latka prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.
Przypominamy, że operatorzy numerów alarmowych zostali objęci ochroną przysługującą funkcjonariuszom publicznym. Chodzi o zapobieganie sytuacjom, w których osoby dzwoniące bezkarnie grożą i znieważają operatorów numerów alarmowych. Zgodnie z prawem określone czyny zagrożone surowszą karą, jeśli zostały dokonane wobec funkcjonariusza publicznego, niż wobec innej osoby.
Film Zatrzymany_za_3_przestepstwa_3.MP4
Pobierz plik Zatrzymany_za_3_przestepstwa_3.MP4 (format mp4 - rozmiar 7.07 MB)
Pliki do pobrania
-
Deskrypcja do filmu
13.58 KB
