Komenda Powiatowa Policji w Miechowie

PRZEMOC W RODZINIE

Przemoc w rodzinie jest przestępstwem i nic jej nie usprawiedliwia. Jest problemem wielu ludzi z różnych warstw społecznych. Jeżeli ten problem dotyczy także Ciebie, możesz wezwać Policję będź też szukać pomocy u innych instytucji zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie.

Jeżeli jesteś świadkiem  przemocy, także powinieneś powiadomić Policję albo inne instytucje.

Tutaj możesz znaleźć dane kontaktowe instytucji, placówek i ośrodków w województwie małopolskim,  świadczących pomoc osobom dotkniętym w przemocą:

Polski

ZATRZYMANO SPRAWCĘ WŁAMAŃ W KOZŁOWIE

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Miechowie prowadzący czynności w sprawie włamań jakie miały miejsce w Kozłowie rozliczyli ich sprawcę.

Do zdarzeń doszło na przestrzeni kilku miesięcy. Pierwsze włamanie, do domu,  miało miejsce w październiku ubiegłego roku, kolejne do sklepu - w marcu tego roku. W ostatnim przypadku, w maju sprawca włamał się do apteki w Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej, skąd skradł leki oraz kanistry z benzyną.

Polski

ZATRZYMANO TRZECH SPRAWCÓW POBICIA

"Noc, do wracających pieszo z dyskoteki mężczyzn podjeżdża samochód, wysiadają z niego trzej panowie, biją ich. Pobici padają na ziemię i są jeszcze kopani po całym ciele. Sprawcy wsiadają do samochodu i odjeżdżają…”

Opis przypomina scenę z filmu gangsterskiego, jednak podobne zdarzenie miało miejsce w powiecie miechowskim. W nocy 17 sierpnia, około godziny 2.40 w Wielkim Dole dotkliwie pobici zostali dwaj mężczyźni w wieku 16 i 24 lat.

Polski

ZDEWASTOWALI POSESJĘ, STANĄ PRZED SĄDEM

Pod koniec lipca br. do Komendy Powiatowej Policji w Miechowie wpłynęło zgłoszenie o akcie wandalizmu jaki miał miejsce w Kalinie Wielkiej, gdzie nieznani sprawcy zniszczyli betonowe ogrodzenie, powybijali szyby w oknach i uszkodzili drzwi.

Pracujący nad sprawą policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o dokonanie tych zniszczeń. Jeden z nich to pochodzący z Kaliny Wielkiej osiemnastolatek, natomiast jego wspólnik to dwudziestoletni mieszkaniec Miechowa.

Za zniszczenie cudzej własności chuligani odpowiedzą przed sądem, grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Polski

BROŃ, AMUNICJA, ALKOHOL I SUSZ TYTONIOWY

Miechowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o posiadanie broni, amunicji, alkoholu niewiadomego pochodzenia a także wyrobów tytoniowych.

Do zatrzymania doszło wczoraj, 12 sierpnia, na terenie gminy Książ Wielki. W miejscu zamieszkania mężczyzn policjanci podczas przeszukania ujawnili i zabezpieczyli broń, trzy sztuki amunicji, 30 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia, 6,5 kg suszu tytoniowego a także 53 paczki papierosów bez znaków akcyzy.

Polski

POLICJACI UJAWNILI CHARTY

W poniedziałek, 11 sierpnia 2014 r. miechowscy policjanci ujawnili dwa psy rasy chart, bądź ich mieszańce. Psy zostały ujawnione na terenie gminy Kozłów, podczas przeszukania u 49 – letniego mężczyzny.

Właściciel psów nie posiadał odpowiedniego zezwolenia i jeżeli podejrzenia policjantów co do rasy psów potwierdzi biegły kynolog, mężczyźnie zostanie przedstawiony zarzut.

Polski

Przemoc w rodzinie

Przemoc w rodzinie jest przestępstwem i nic jej nie usprawiedliwia. Jest problemem wielu ludzi z różnych warstw społecznych. Jeżeli ten problem dotyczy także Ciebie, możesz wezwać Policję będź też szukać pomocy u innych instytucji zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie.

Jeżeli jesteś świadkiem  przemocy, także powinieneś powiadomić Policję albo inne instytucje.

Tutaj możesz znaleźć dane kontaktowe instytucji, placówek i ośrodków w województwie małopolskim,  świadczących pomoc osobom dotkniętym w przemocą:

Polski

Strony

Subscribe to RSS - Komenda Powiatowa Policji w Miechowie