Komenda Powiatowa Policji w Miechowie

Uwaga na oszustów działających metodą „na policjanta”! Kobieta straciła pieniądze.

Niedawno ostrzegaliśmy przed oszustami, którzy próbowali wyłudzić pieniądze od mieszkańców powiatu miechowskiego stosując metodę „na policjanta”. Niestety po dziesięciu nieudanych próbach, kolejnym razem oszustom udało się nakłonić kobietę do przekazania pieniędzy. Pokrzywdzona straciła 4 tys. zł.

Polski

Uwaga na oszustów działających metodą „na policjanta”! Kobieta straciła pieniądze.

Niedawno ostrzegaliśmy przed oszustami, którzy próbowali wyłudzić pieniądze od mieszkańców powiatu miechowskiego stosując metodę „na policjanta”. Niestety po dziesięciu nieudanych próbach, kolejnym razem oszustom udało się nakłonić kobietę do przekazania pieniędzy. Pokrzywdzona straciła 4 tys. zł.

Polski

Noś odblaski! Daj się zobaczyć! Nie daj się zabić!

W Bielsku-Białej odbyła się premiera filmu pt. „Noś odblaski! Daj się zobaczyć! Nie daj się zabić!”, którego twórcami są redaktorzy jednego z miejscowych portali internetowych. Film powstał we współpracy z policjantami bielskiej drogówki. Data emisji nie jest przypadkowa. Jesień to bowiem czas, kiedy drogi stają się szczególnie niebezpieczne dla pieszych.

Polski

Jeśli zobaczysz człowieka, który może zamarznąć, ZADZWOŃ – możesz uratować mu życie!

Okres zimowy i występujące spadki temperatury to czas, kiedy istnieje duże ryzyko tragicznych zdarzeń związanych z wychłodzeniem organizmu. Grupą szczególnie zagrożoną są przede wszystkim bezdomni, ale także osoby będące pod wpływem alkoholu czy też samotnie mieszkające osoby starsze i nieporadne.

Podobnie jak w latach ubiegłych, Komenda Powiatowa Policji w Miechowie prowadzi działania prewencyjne, które rozpoczęły się wraz z pierwszymi spadkami temperatury i potrwają do wiosny.

Polski

„DLA CIEBIE ZGINĄŁ POLICJANT, STRAŻAK, ŻOŁNIERZ, A DLA MNIE TATA” - NOWA KAMPANIA SPOŁECZNA FUNDACJI DORASTAJ Z NAMI

Ruszyła kampania społeczna Fundacji Dorastaj z Nami „Dla Ciebie zginął policjant, strażak, żołnierz, a dla mnie tata”. To kolejna inicjatywa fundacji, która swoją opieką otacza dzieci, których rodzice zginęli lub zostali poszkodowani na służbie – to dzieci strażaków, policjantów, żołnierzy, ratowników górskich. Celem kampanii jest pokazanie, że za każdym mundurem stoi człowiek, który po pracy chciałby wrócić do domu, do swoich bliskich. Niestety – czasem nie wraca…

Polski

Przywróciliśmy Polakom poczucie bezpieczeństwa – dwa lata MSWiA

- Kiedy dwa lata temu rozpoczynałem swoją misję, postawiłem sobie kilka zadań, które chcieliśmy wykonać wspólnie z moim zespołem. Obiecaliśmy, że przywrócimy obywatelom poczucie bezpieczeństwa. Dziś możemy powiedzieć, że osiągnęliśmy ten cel. Z badań wynika, że 89 proc. Polaków uważa, że w Polsce żyje się bezpiecznie – powiedział minister Mariusz Błaszczak podsumowując ostatnie dwa lata pracy MSWiA.

Polski

Rozpoczyna się II edycja konkursu „Policjanci w służbie historii”

Komenda Główna Policji oraz Instytut Pamięci Narodowej zapraszają uczniów tzw. policyjnych klas mundurowych do udziału w drugiej edycji konkursu „Policjanci w służbie historii”.

Celem przedsięwzięcia jest zainteresowanie uczniów najnowszą historią Polski ze szczególnym uwzględnieniem historii Policji w czasach II Rzeczypospolitej i II wojny światowej oraz jej wkładu w odzyskiwanie przez Polskę niepodległości i odbudowę państwa polskiego.

Polski

Zatrzymano mężczyznę, który uszkodził zaporę na przejeździe kolejowym w Jaksicach

Policjanci pełniący służbę patrolową ustalili i zatrzymali 33-letniego mieszkańca gminy Miechów, który na przejeździe kolejowym w Jaksicach uszkodził rogatkę powodując straty ponad 2 tys. zł. W chwili zatrzymania mężczyzna miał 3,2 promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut i przyznał się do winy, grozi mu kara nawet do 7,5 lat pozbawienia wolności ponieważ będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

Polski

Uroczyste obchody Święta Niepodległości w powiecie miechowskim

Tradycyjnie 11 listopada w Miechowie obchodzone jest Święto Niepodległości, tak było i w tym roku. W uroczystościach nie mogło zabraknąć kierownictwa miechowskiej Policji. Komendant Powiatowy Policji w Miechowie mł. insp. Tomasz Drożdżak oraz I Zastępca KPP w Miechowie mł. insp. Wojciech Domagała upamiętnili 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i oddali hołd poległym za ojczyznę.

Polski

Uwaga!!! Oszuści uaktywnili się w powiecie miechowskim

W ostatnich dniach oszuści działający metodą „na policjanta” dali o sobie znać w powiecie miechowskim. Podając się za policjanta przekazywali informacje o rzekomym wypadku spowodowanym przez syna i próbowali wyłudzić od seniorów pieniądze na „załatwienie sprawy” – by syn nie miał problemów. Seniorzy świadomi takiego zagrożenia wykazali się rozsądkiem i żaden z nich nie dał się oszukać.

Polski

Strony

Subscribe to RSS - Komenda Powiatowa Policji w Miechowie