Komenda Powiatowa Policji w Miechowie

SZLACHETNA PACZKA OD POLICJI

Policjanci i pracownicy miechowskiej Policji kolejny raz włączyli się w akcję Szlachetna Paczka pomagając potrzebującym. Tym razem zakupione produkty za pośrednictwem Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, która koordynowała policyjną zbiórkę, trafiły do dwóch wybranych rodzin z Proszowic i Wieliczki. W przygotowanych przez miechowską Policję paczkach znalazły się przede wszystkim najpotrzebniejsze rzeczy, szczególnie przydatne w okresie przedświątecznym: kosmetyki, środki czystości a także żywność.

Polski

POLACY CZUJĄ SIĘ W SWOJEJ OKOLICY BEZPIECZNIE JAK NIGDY DOTĄD

Według Eurostatu bezpieczniej od Polaków w miejscu zamieszkania czują się tylko Chorwaci. Prześcignęliśmy Skandynawów, stawianych za wzór społecznego porządku, Niemcy, Holandię i Wielką Brytanię – czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Przemoc, przestępczość lub wandalizm stanowią zagrożenie dla zaledwie 6,4 proc. Polaków.

Polski

TRAGICZNY WYPADEK W ANTOLCE. KOBIETA NIE ŻYJE.

Miniony tydzień na drogach powiatu miechowskiego okazał się wyjątkowo niebezpieczny. Doszło do szeregu zdarzeń drogowych, jednak najtragiczniejsze miało miejsce w Antolce, gdzie zginęła kobieta.

W piątek (12 grudnia), około godziny 18.30 na drodze krajowej nr 7 w Antolce piesza została potrącona przez Subaru Forester. W wyniku odniesionych obrażeń pięćdziesięcioletnia mieszkanka Antolki zmarła w trakcie akcji ratunkowej. Przyczyny i okoliczności zdarzenia będą ustalane podczas prowadzonego postępowania przygotowawczego.

Polski

POLICYJNA AKCJA „ALKOHOL I NARKOTYKI”

Pięciu kierujących pod wpływem alkoholu i jeden pod wpływem narkotyków to bilans przeprowadzonych w dniu wczorajszym (08.12.2014r.) na terenie powiatu miechowskiego działań policyjnych „alkohol i narkotyki”.

Działania, których głównym celem było eliminowanie z ruchu kierujących na „podwójnym gazie”, rozpoczęły się wczoraj o godz. 6.00 i trwały całą dobę. Łącznie przebadano 1108 kierujących a w szczytowym momencie na drogach naszego powiatu działało aż siedem patroli ruchu drogowego.

Polski

ZROZUMIEĆ ZŁO – POLICJANCI PRZECIW PRZESTĘPSTWOM Z NIENAWIŚCI

W dniach 1-3 grudnia 2014 r. w Centrum Żydowskim w Oświęcimiu miały miejsce pierwsze warsztaty programu „Zrozumieć zło”, skierowanego do kadry zarządzającej policji. Jest on pierwszą tego typu inicjatywą w Europie, w ramach której policjanci z całej Polski poznawać będą historię Holokaustu, aby móc lepiej zwalczać przestępczość z nienawiści. 

Polski

Brak jakiegokolwiek zagrożenia w związku z incydentem w elektrowni jądrowej na Ukrainie

W związku z rozpowszechnianiem przez nieodpowiedzialne osoby nieprawdziwej informacji o zagrożeniu spowodowanym incydentem w ukraińskiej elektrowni jądrowej Zaporoże na Ukrainie, Państwowa Agencja Atomistyki informuje, że brak jakiegokolwiek zagrożenia radiacyjnego dla Polski.

Polski

NISZCZYCIEL W RĘKACH POLICJI

Miechowska Policja zatrzymała mężczyznę, który od kilku tygodni przebijał opony w samochodach zaparkowanych w miechowskim Rynku i na przyległych ulicach.

Zgłoszenia o uszkodzeniu opon napływały od końca października br. W samochodach osób, które padły ofiarą niszczyciela przebite były nierzadko dwie lub trzy opony. Spowodowane przez niego straty sięgały nawet 600 zł.

Polski

Strony

Subscribe to RSS - Komenda Powiatowa Policji w Miechowie