Komenda Powiatowa Policji w Miechowie

Już wkrótce ruszy budowa nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Miechowie

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji inspektor Jacek Fabisiak podpisał umowę z wyłonionym w przetargu Wykonawcą . Przy zawieraniu umowy obecny był również Komendant Powiatowy Policji w Miechowie mł. insp. Bogusław Słupczyński.

W imieniu Wykonawcy dokument sygnował Andrzej Grygiel - Właściciel Zakładu Usługowo – Produkcyjno – Handlowego „GRAND”. 

Polski

Już wkrótce ruszy budowa nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Miechowie

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji inspektor Jacek Fabisiak podpisał umowę z wyłonionym w przetargu Wykonawcą . Przy zawieraniu umowy obecny był również Komendant Powiatowy Policji w Miechowie mł. insp. Bogusław Słupczyński. 

W imieniu Wykonawcy dokument sygnował Andrzej Grygiel - Właściciel Zakładu Usługowo – Produkcyjno – Handlowego „GRAND”. 

Polski

UKRYWAŁ SIĘ PRZED POLICJĄ.

W ręce miechowskich policjantów wpadł mężczyzna poszukiwany listem gończym. Od kilku miesięcy ukrywał się przed organami ścigania.

Mężczyzna zatrzymany przez Policjantów z Posterunku Policji w Charsznicy to 33- letni miechowianin. Od lutego br. był poszukiwany na podstawie listu gończego wystawionego przez krakowski Sąd. W ręce policjantów wpadł 23 lipca 2014 roku podczas interwencji domowej. Na widok policjantów próbował uciec jednak szybko został schwytany i przewieziony do policyjnego aresztu.  

Polski

ZŁODZIEJ ROWERU I PASERZY ROZLICZENI PRZEZ POLICJANTÓW.

Miechowska policja zatrzymała czterech mieszkańców gminy Charsznica, którzy mieli związek z kradzieżą wartego około 1500 zł. roweru. Wszyscy zostali zatrzymani 23 lipca 2014 roku na terenie gminy Charsznica.

Nad sprawa kradzieży jednośladu miechowscy policjanci pracowali od chwili, kiedy 28-latek zgłosił, że z jego posesji zginął rower. Mężczyzna był jego właścicielem od roku i kiedy 7 lipca br. zorientował się, że ktoś ukradł jego własność natychmiast powiadomił o tym fakcie policję.

Polski

ŚWIĘTO POLICJI w MIECHOWIE

Tegoroczne Święto Policji miało szczególne znaczenie, gdyż łączyło się z 95 rocznicą powstania Policji Państwowej a także historyczną dla Komendy Powiatowej Policji w Miechowie chwilą, która jest przeddzień podpisania umowy na wykonanie nowej siedziby.

Podczas uroczystego apelu obecny był Zastępca Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Jacek Fabisiak i wielu innych zaproszonych gości.

Polski

ŚWIĘTO POLICJI 2014

W dniu 18 lipca 2014 roku Miechowie odbędą się uroczystości z okazji Święta Policji.  W tym roku nabierają one szczególnego znaczenia, gdyż łączą się z 95 rocznicą powstania Policji Państwowej a także historyczną dla tutejszej  jednostki chwilą, która jest przeddzień podpisania umowy na wykonanie nowej siedziby komendy, budowa której rozpocznie się już w tym roku.

Polski

Seniorzy

7 maja 2014 roku, w ramach „Dni otwartych Komendy Wojewódzkiej Policji” gościliśmy w naszej jednostce studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Centrum Pedagogiki i Psychologii Politechniki Krakowskiej.


                       


Dla seniorów przygotowano wiele atrakcji, m. in. pokaz sprzętu Policjantów z jednostki antyterrorystycznej, pokaz sprzętu specjalistycznego będącego na wyposażeniu funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji, a także zapoznali się z pracą funkcjonariuszy pełniących na co dzień służbę z psami – uczestnicząc w zorganizowanym dla nich pokazie.

Nasi goście zostali zapoznani także z współpracą policyjną państw z obszaru Schengen. Wizyta w naszej jednostce została przez nich uznana za bardzo ciekawą, pouczającą i przybliżającą pracę Policji.W dniu 21.01.2014 roku ramach obchodów Dnia Babci i Dziadka policjanci Wydziału Prewencji KWP w Krakowie przeprowadzili działania prewencyjne dotyczące bezpieczeństwa seniorów.

Inicjatywa ta została zorganizowana wspólnie z Galerią Bronowice. Spotkanie z seniorami odbyło się w godzinach popołudniowych na terenie ww. Galerii. Funkcjonariusze przypominali o zasadach bezpiecznego kupowania i udzielali porad, na co zwracać uwagę, by nie stać się ofiarą przestępstwa.Można było dowiedzieć się o tym jak bezpiecznie korzystać z bankomatów, jak uniknąć kradzieży kieszonkowej lub włamania do pozostawionego na parkingu samochodu, jak nie dać się oszukać metodą na wnuczka.W ramach współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku przy Centrum Pedagogiki i Psychologii Politechniki Krakowskiej policjanci Wydziału Prewencji KWP w Krakowie podczas roku akademickiego prowadzą cykliczne seminaria szkoleniowe z grupami studentów UTW. Tematyka seminarium obejmuje obszary tj.:

- zagrożenia związane z korzystaniem z sieci internetowej, jak również sieci komputerowej,

- przestępstwa z nienawiści,

- społeczności romskie,

- jak nie stać się ofiarą przestępstw: metody działania sprawców przestępstw,

- działania profilaktyczne małopolskiej Policji,

- zadania, uprawnienia funkcjonariuszy Policji.26 września 2013 roku odbyła się kolejna debata społeczna zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Miechowie. Tematem wiodącym było bezpieczeństwo osób starszych. Spotkanie odbyło się z inicjatywy miechowskich dzielnicowych.

Na spotkanie odbywające się w UGiM w Miechowie licznie przybyli okoliczni mieszkańcy, którym w pierwszej kolejności przedstawieni zostali dzielnicowi pracujący na terenie gminy Miechów. Prezentacja uzupełniona została ulotką przedstawiająca dzielnicowych i rejon ich działania a także zawierającą wszystkie informacje ułatwiające kontakt z tymi policjantami. Każdy zainteresowany dostał taką ulotkę. Następnie uczestnicy debaty dowiedzieli się jak działają oszuści i które z tych metod zostały wykorzystane do oszukania mieszkańców naszego powiatu. W debacie uczestniczyli również przedstawiciele z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, którzy przedstawili  seniorom jakie błędy popełniane w dniu codziennym narażają ich na stanie się ofiarą oszustw lub innych przestępstw. Seniorzy dowiedzieli się również  jak unikać zagrożeń. Na koniec spotkania mieszkańcy wyrażali swoje opinie a także mówili o sprawach w rozwiązaniu, których potrzebują pomocy policji.

Zgłoszone podczas debaty problemy stanowią bardzo ważną informację. Na ich podstawie policja będzie mogła modyfikować kierunki swojego działania, tak aby wyjść naprzecie oczekiwaniom mieszkańców Miechowa.W dniu 26 kwietnia 2013 roku na terenie Centrum Pedagogiki i Psychologii Politechniki Krakowskiej odbyła się debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa osób starszych. Została ona zorganizowana przez CPiP PK oraz Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przy udziale studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku Politechniki Krakowskiej. Do debaty zostali zaproszeni przedstawiciele Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie oraz II Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

W debacie udział wzięło kilkudziesięciu seniorów, którzy w trakcie spotkania zwrócili uwagę na kilka ważnych dla nich aspektów związanych z bezpieczeństwem, tj.:
· bezpieczeństwo osób niepełnosprawnych w miejscach ich zamieszkania oraz usprawnienie kontaktu z funkcjonariuszami Policji
· bezpieczeństwo w turystyce – zagrożenia dot. turystów związane np. z użytkownikami quadów, motocykli terenowych
· zakłócanie ciszy nocnej
· niewystarczająca liczba widocznych patroli policyjnych
· brak czytelnej informacji dotyczącej kompetencji innych służb mundurowych
· brawurowi kierowcy poruszający się po naszych drogach.

Na zakończenie debaty uczestnicy wypełnili krótką ankietę dotyczącą bezpieczeństwa seniorów. Ze wstępnej analizy zebranego materiału wynika, że 56 % badanych czuje się bezpiecznie, 27 % ankietowanych nie ma wyrobionego zdania na ten temat, zaś 17 % nie czuje się bezpiecznie.

Debatę poprowadzili Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Komendant Komisariatu II Policji w Krakowie oraz policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. 

Strony

Subscribe to RSS - Komenda Powiatowa Policji w Miechowie