Wręczenie nagród zwycięzcom konkursu plastycznego pn. „Bezpieczne przejścia dla pieszych w Powiecie Suskim”

Wręczenie nagród zwycięzcom konkursu plastycznego pn. „Bezpieczne przejścia dla pieszych w Powiecie Suskim”

W czwartkowy poranek funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej z Kierownikiem Referatu Dróg Powiatowych Panią Jolantą Mikołajczyk ze Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej, odwiedzili Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lachowicach. Wizyta miała związek z nagrodzeniem laureatów konkursu plastycznego pn. „Bezpieczne przejścia dla pieszych w Powiecie Suskim – kontynuacja 2019 r”, organizowanego w ramach  rządowego „Programu ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań - Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła uczennica Kornelia Pochopień z klasy III A, natomiast wyróżnienie z tej samej szkoły otrzymał Bartłomiej Bogacki z klasy I B.  Projekt „Bezpieczne przejścia dla pieszych w Powiecie Suskim” zakładał kompleksowe działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa osób korzystających z przejść dla pieszych w rejonach szkół i innych obiektów użyteczności publicznej poprzez modernizację i doposażenie  dziewięciu przejść dla pieszych na drogach powiatowych w : Jordanowie, Lachowicach, Sidzinie, Tarnawie Dolnej, Stryszawie oraz Bystrej Podhalańskiej. W ramach projektu podjęto również działania edukacyjno-profilaktyczne mające na celu uświadomienie uczestników ruchu drogowego o prawidłowym zachowaniu się na przejściach lub okolicach przejść dla pieszych.

Zakupiono również elementy odblaskowe z nadrukami promującymi bezpieczne zachowania pieszych oraz materiały dydaktyczne związane z bezpieczeństwem na drodze stanowiące nagrody dla szkół będących partnerami w projekcie. Nagrody wręczył wszystkim uczniom asp. szt. Tadeusz Gacek z Wydziału Ruchu Drogowego KPP Sucha Beskidzka.

Wizyta w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lachowicach zakończyła się wręczeniem nagród również dla szkoły, które odebrał Dyrektor tej placówki Pani Elżbieta Piecha wraz z Panem Z-cą Witem Sarlejem.  Na zakończenie zrobiono również pamiątkowe zdjęcia.