Sukcesy narciarskie suskiego policjanta

Sukcesy narciarskie suskiego policjanta

Sierż. Damian Marek, funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej, jest zagorzałym narciarzem, ale też członkiem GOPR. Swoją pasję wykorzystał biorąc udział w ostatnim czasie w trzech poważnych konkursach narciarskich – z dużym sukcesem.

W miniony piątek /2 marca/ odbyły się III Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Narciarstwie Alpejskim na stoku "Zwardoń SKI". W zawodach wzięło udział ponad 160 zawodników reprezentujących m.in. komendy miejskie i powiatowe województwa śląskiego oraz małopolskiego. Damian Marek uplasował się na 1 miejscu w kategorii „mężczyźni do lat 40”, ale co jest istotne – miał najlepszy czas spośród wszystkich 160 uczestników zawodów.

W kategorii drużynowej reprezentanci komendy suskiej w osobach: podinsp. Janusz Dyduch, sierż . Damian Marek i sierż. Paweł Burdyl zajęli 2 miejsce.

 

Wcześniej /20 lutego/ sierż. Damian Marek był jednym z czterech policjantów  z Polski, którzy wzięli udział w VI Zawodach Narciarskich MSW Republiki Chorwacji. Na wzgórzu Slijeme w Zagrzebiu, policjanci z 12 krajów pokonywali  trasę liczącą 1200 metrów o sporym nachyleniu. W klasyfikacji indywidualnej mężczyzn, sierż. Damian Marek, zajął 5 miejsce na 30 zawodników tej kategorii /najwyższe z wszystkich zawodników z Polski/.

Drużynowo policjanci z Polski zajęli 6 miejsce.

Po kilku dniach /24 lutego/ na Kotelnicy w Białce Tatrzańskiej odbyły się I Mistrzostwa w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie o Puchar Przewodniczącego International Police Association /IPA/ Region Zakopane. Mistrzostwa odbywały się w formule OPEN, na trasie slalomu giganta - FIS I.

W zawodach tych sierż. Damian Marek zdobył 2 miejsce w kategorii „mężczyźni narty”.

Serdecznie gratulujemy naszemu koledze i życzymy kolejnych sukcesów.