"Kręci mnie bezpieczeństwo..." w Zawoi

"Kręci mnie bezpieczeństwo..." w Zawoi

Zawoja - mała miejscowość w powiecie suskim, a jednak jest najbardziej oblegana przez turystów w czasie wakacji. Stąd też policjanci z Komisariatu Policji w Makowie Podhalańskim tutaj skupiają się szczególnie na bezpieczeństwie dzieci i młodzieży.  W miniony weekend wykorzystali do tego imprezę plenerową zorganizowaną przez Babiogórskie Centrum Kultury.

W ramach akcji zainicjowanych przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka pn:” Kręci mnie bezpieczeństwo" i "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" policjanci zorganizowali stoisko, na którym dzieci i młodzież mogli usłyszeć jak bezpiecznie spędzić wakacje.

Zagrożenia w ruchu drogowym, bezpieczeństwo w Internecie, podczas prac w rolnictwie, a także bezpieczny wypoczynek nad wodą to główne tematy omówione z dziećmi. Każdy otrzymał książeczki "Bezpieczna woda - zasady bezpiecznego zachowania nad wodą, w wodzie i na wodzie", a także ulotki akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Wielką frajdą była możliwość, by usiąść za kierownicą radiowozu, przebrać się za policjanta, czy odbić własne odciski palców, a także fotka z policjantem.