"Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku" na zakończenie ferii zimowych

"Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku" na zakończenie ferii zimowych

Tegoroczne ferie zimowe dobiegły końca. Na ich zakończenie – w sobotę 24 lutego 2018r. - policjanci z powiatu suskiego spotkali się z zapaleńcami śnieżnych sportów na stoku Mosorny Groń w Zawoi w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno – edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, która została objęta patronatem honorowym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, a także jest częścią zainicjowanej przez MSWiA kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Podczas prawdziwej zimowej aury – padał śnieg, temperatura grubo poniżej zera - dwuosobowy patrol policjantów szusował na stoku, gdzie przede wszystkim zwracał uwagę na niebezpieczne i niezgodne z prawem zachowania na nartach. Starsi snowboardziści i narciarze otrzymali od funkcjonariuszy wersję kieszonkową z zasadami Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Przypominano o obowiązku jazdy w kasku ochronnym osób do 16 roku życia oraz o bezwzględnym zakazie uprawiania zimowych sportów pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Profilaktycy z suskiej komendy oraz komisariatu w Makowie Podhalańskim wspólnie z ratownikami GOPR i TOPR oraz instruktorkami fitness zorganizowali zabawy i konkursy z nagrodami. Na uczestników konkursów czekały upominki w postaci kasków narciarskich, kubków, długopisów oraz odblasków z logiem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Najmłodsi miłośnicy nart mogli usiąść na policyjnym quadzie.

Policjantom cały czas towarzyszyły przedstawicielki Zespołu Kadr i Szkolenia suskiej Policji, które zachęcały dorosłe osoby do podjęcia pracy w Policji.