Nowy kierownik rewiru dzielnicowych

Nowy kierownik rewiru dzielnicowych

Z dniem 1 kwietnia 2018 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej rozpoczął funkcjonowanie Rewir Dzielnicowych. Na stanowisko kierownika Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej mianowany został aspirant sztabowy Krzysztof Paleczny.  

Od 2016 roku realizowany jest program Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji  „Dzielnicowy bliżej nas”.  Głównym założeniem programu jest ułatwienie kontaktu dzielnicowego z mieszkańcami. Do tej pory, w Komendzie Powiatowej Policji  w Suchej Beskidzkiej, dzielnicowi tworzyli zespół wchodzący w skład Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego.  Wyłączenie dzielnicowych z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego ma na celu przybliżenie kontaktów dzielnicowego ze społeczeństwem oraz podniesienie jego roli.  

27 marca 2018 roku Komendant Powiatowy Policji w Suchej Beskidzkiej  młodszy inspektor Dariusz Drobny na stanowisko kierownika Rewiru Dzielnicowych mianował aspiranta sztabowego Krzysztofa Palecznego, który był wieloletnim dzielnicowym, a ostatnie trzy lata pełnił służbę na stanowisku  asystenta ds. Organizacji Służby Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego.

Rewir Dzielnicowych Komendy Powiatowej w Suchej Beskidzkiej swoim zasięgiem będzie obejmował niżej wymienione gminy:

- Sucha Beskidzka
- Stryszawa
- Zembrzyce
- Budzów

Każdy mieszkaniec powiatu suskiego posiadający dostęp do Internetu może w bardzo szybki sposób dowiedzieć się kto jest dzielnicowym rejonu, w którym mieszka  oraz ustalić dane kontaktowe. Możliwe jest to poprzez:

- stronę internetową Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej

 http://sucha-beskidzka.policja.gov.pl/ i skorzystanie z zakładki „Znajdź dzielnicowego” /baner umieszczony po prawej stronie/

- aplikację „Moja komenda”, którą można zainstalować  w telefonie, a następnie po wpisaniu adresu zamieszkania pojawią się dane kontaktowe do dzielnicowego, który opiekuje się tym rejonem.

Każdy dzielnicowy wyposażony jest w służbowy telefon komórkowy, który obsługuje  w godzinach pełnionej służby.