Sukces suskich kryminalnych

Sukces suskich kryminalnych

W dniu 22 marca br. policjanci Wydziału Kryminalnego suskiej komendy zatrzymali  pięcioosobową grupę mężczyzn, która na terenie całego kraju dokonała kilkunastu kradzieży i kradzieży z włamaniem, a ich  łupem padały pojazdy wyczynowe typu CROSS i QUAD.

W nocy z 23/24 grudnia 2017 roku w Bieńkówce z  budynku gospodarczego jednej z posesji,  nieznani wówczas sprawcy dokonali kradzieży quada o wartości  blisko 20 tys. zł. W dniu 22 marca 2018 roku  na terenie województwa świętokrzyskiego,  w wyniku żmudnej i intensywnej pracy operacyjnej suscy policjanci ustalili i zatrzymali 5-ciu mężczyzn w wieku od 19 do 27 lat podejrzanych o dokonanie tej kradzieży.  Ponadto ustalili, że kradzież quada, która miała miejsce w Bieńkówce to jedno z kilkunastu przestępstw dokonanych przez tą grupę na terenie całego kraju.  Ich łupem padały głównie pojazdy terenowe typu CROSS i QUAD. Ten, którego ukradli w Bieńkówce został  odzyskany.

Dwóch mężczyzn trafiło do aresztu na okres 3 miesięcy, natomiast wobec pozostałych trzech zastosowany został dozór policyjny.  Przestępstwo dotyczące kradzieży z włamaniem zagrożone jest kara od 1 do 10 lat pozbawienia wolności.