Akcja "SpoKREWnienie służbą"

Akcja "SpoKREWnienie służbą"

13 marca w Komendzie Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej zostanie przeprowadzona ogólnopolska akcja oddawania krwi pod hasłem „spoKREWnieni służbą”. Zbiórkę objął patronatem Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Krew to jedyny w swoim rodzaju dar, którego nie można wyprodukować. Pobrana krew trafi do chorych i potrzebujących ze szpitali oraz klinik naszego regionu.

Zbiórka krwi zostanie przeprowadzona w Komendzie Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej 13 marca, w godz. 11.30 – 15.00. Do udziału zapraszamy zarówno funkcjonariuszy jak i osoby cywilne.

W ramach akcji „spoKREWnieni służbą” na terenie województwa małopolskiego do końca marca zostanie przeprowadzonych jeszcze kilkanaście podobnych zbiórek krwi.

Akcja związana jest z obchodami Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Święto to zostało ustanowione na cześć żołnierzy zbrojnego podziemia, którzy przelali krew w obronie niepodległości Polski. Poprzez oddanie krwi wszystkim potrzebującym (chorym i ofiarom wypadków) oddajemy hołd Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Plakat: MSWiA