Pożegnanie asp. sztab. Mirosława Główki

Pożegnanie asp. sztab. Mirosława Główki

Dnia 31.01.2018r. w Komendzie Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej odbyło się uroczyste pożegnanie naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego – asp.sztab. Mirosława Główki. W uroczystej zbiórce uczestniczyła kadra kierownicza jednostki, policjanci i pracownicy cywilni. W imieniu wszystkich zebranych, gratulacje i podziękowania za okres owocnej służby i współpracy oraz życzenia pomyślności i realizacji planów po przejściu na emeryturę złożył Komendant Powiatowy Policji w Suchej Beskidzkiej mł.insp. Dariusz Drobny.

Odchodzący na emeryturę asp.sztab. Mirosław Główka podziękował wszystkim za lata bardzo dobrej współpracy, przychylność, a także pomoc w realizacji różnych przedsięwzięć. Mirosław Główka w szeregi Policji wstąpił w 1991r. Od początku związany był z powiatem suskim, służąc najpierw w pionie prewencji w Komisariacie Policji w Jordanowie. Od 1998r. pełnił służbę w pionie kryminalnym, a w 2001r. został powołany na stanowisko zastępcy komendanta Komisariatu Policji w Jordanowie. Przez okres trzech miesięcy miał powierzone stanowisko komendanta Komisariatu Policji w Makowie Podhalańskim, a od 1 marca 2014r. został naczelnikiem Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego w Komendzie Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej.
W 2008r. został odznaczony brązową odznaką „Zasłużony Policjant”, w 2013r. srebrnym medalem „Za długoletnią służbę”, a w roku 2017 brązowym medalem „Za zasługi dla pożarnictwa”.

Przez 27 lat swojej służby asp.sztab. Mirosław Główka dał się poznać jako znakomity fachowiec, człowiek uczciwy, skromny i empatyczny. W codziennej służbie bardzo zaangażowany w sprawy jednostki. Pełniąc funkcję przełożonego zawsze znajdował czas na rozmowę ze swoimi podwładnymi, jak również chętnie służył dobrą radą i pomocą.

W imieniu wszystkich funkcjonariuszy i pracowników jeszcze raz dziękujemy asp.sztab. Mirosławowi Główce za lata służby i życzymy realizacji życiowych planów, dużo zdrowia, spełnienia marzeń oraz chwil wypełnionych spokojem, radością i uśmiechem. Niech emerytura będzie czasem dla rodziny oraz początkiem nowego życia pełnego optymizmu, dystansu i zadowolenia.